MLV2220E33003T
MLV2220E33003T
Part Number
MLV2220E33003T
Description
VARISTOR 47V 1.2KA 2220
Data sheet
MLV2220E33003T.pdf
Delivery Services
MLV2220E33003T
Comments
    MLV2220E33003T Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Energy12J
    Current - Surge1.2 kA
    Maximum AC Volts30 V
    Maximum DC Volts38 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C
    Varistor Voltage (Max)51.7 V
    Varistor Voltage (Min)42.3 V
    Varistor Voltage (Typ)47 V
    Capacitance @ Frequency4000 pF @ 1 kHz