MR62/28C-2RS TH9/C3 #5 SRL
MR62/28C-2RS TH9/C3 #5 SRL
Part Number
MR62/28C-2RS TH9/C3 #5 SRL
Manufactures
Boca Bearing Company
Description
28X58X16MM CER HYBRD R BEARING
Data sheet
Category
Bearings
Delivery Services
MR62/28C-2RS TH9/C3 #5 SRL
Comments
    MR62/28C-2RS TH9/C3 #5 SRL Specifications
    PackageBulk
    Series
    RoHSRoHS
    TypeRadial Bearing
    Width0.630" (16.00mm)
    Features-
    MaterialCeramic
    Part StatusActive
    Inner Diameter1.102" (28.00mm)
    Outer Diameter2.283" (58.00mm)