MR6202-2RSN/W13
MR6202-2RSN/W13
Part Number
MR6202-2RSN/W13
Manufactures
Boca Bearing Company
Description
15X35X13MM RADIAL BEARING
Data sheet
Category
Bearings
Delivery Services
MR6202-2RSN/W13
Comments
    MR6202-2RSN/W13 Specifications
    PackageBulk
    Series
    RoHSRoHS
    TypeRadial Bearing
    Width0.512" (13.00mm)
    Features-
    Material-
    Part StatusActive
    Inner Diameter0.591" (15.00mm)
    Outer Diameter1.378" (35.00mm)