MR6901/13C-2BS/TP/C3 #5 UDL/SRL
Part Number
Description
13X24X6MM CER HYBRD R BEARING
Delivery Services
Comments
    MR6901/13C-2BS/TP/C3 #5 UDL/SRL Specifications
    TypeRadial Bearing
    Width0.236" (6.00mm)
    Features-
    MaterialCeramic
    Part StatusActive
    Inner Diameter0.512" (13.00mm)
    Outer Diameter0.945" (24.00mm)