MVR07D220K
MVR07D220K
Part Number
MVR07D220K
Description
VARISTOR 22V 250A 7MM DISC THRU
Data sheet
MVR07D220K.pdf
Delivery Services
MVR07D220K
Comments
    MVR07D220K Specifications
    SeriesCR
    RoHSRoHS
    Energy1.1J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 7mm
    Current - Surge250 A
    Maximum AC Volts14 V
    Maximum DC Volts18 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Varistor Voltage (Max)26 V
    Varistor Voltage (Min)19.5 V
    Varistor Voltage (Typ)22 V
    Capacitance @ Frequency2300 pF @ 1 kHz