MVR07D330K
MVR07D330K
Part Number
MVR07D330K
Description
VARISTOR 33V 250A 7MM DISC THRU
Data sheet
MVR07D330K.pdf
Delivery Services
MVR07D330K
Comments
    MVR07D330K Specifications
    SeriesCR
    RoHSRoHS
    Energy1.7J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 7mm
    Current - Surge250 A
    Maximum AC Volts20 V
    Maximum DC Volts26 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Varistor Voltage (Max)36.5 V
    Varistor Voltage (Min)29.5 V
    Varistor Voltage (Typ)33 V
    Capacitance @ Frequency1500 pF @ 1 kHz