MVR10D621K-S
MVR10D621K-S
Part Number
MVR10D621K-S
Description
VARISTOR 620V 3500A DISC 10MM HI
Data sheet
MVR10D621K-S.pdf
Delivery Services
MVR10D621K-S
Comments
    MVR10D621K-S Specifications
    SeriesCR
    RoHSRoHS
    Energy95J
    FeaturesHigh Surge
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 10mm
    Current - Surge3.5 kA
    Maximum AC Volts385 V
    Maximum DC Volts505 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Varistor Voltage (Max)682 V
    Varistor Voltage (Min)558 V
    Varistor Voltage (Typ)620 V
    Capacitance @ Frequency160 pF @ 1 kHz