MVR10D621K
MVR10D621K
Part Number
MVR10D621K
Description
VARISTOR 620V 2500A 10MM DISC TH
Data sheet
MVR10D621K.pdf
Delivery Services
MVR10D621K
Comments
    MVR10D621K Specifications
    SeriesCR
    RoHSRoHS
    Energy72J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 10mm
    Current - Surge2.5 kA
    Maximum AC Volts385 V
    Maximum DC Volts505 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Varistor Voltage (Max)682 V
    Varistor Voltage (Min)558 V
    Varistor Voltage (Typ)620 V
    Capacitance @ Frequency160 pF @ 1 kHz