MVR10D781K
MVR10D781K
Part Number
MVR10D781K
Description
VARISTOR 780V 2500A 10MM DISC TH
Data sheet
MVR10D781K.pdf
Delivery Services
MVR10D781K
Comments
    MVR10D781K Specifications
    SeriesCR
    RoHSRoHS
    Energy80J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 10mm
    Current - Surge2.5 kA
    Maximum AC Volts485 V
    Maximum DC Volts640 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Varistor Voltage (Max)858 V
    Varistor Voltage (Min)702 V
    Varistor Voltage (Typ)780 V
    Capacitance @ Frequency130 pF @ 1 kHz