MVR20D621K
MVR20D621K
Part Number
MVR20D621K
Description
VARISTOR 620V 6500A 20MM DISC TH
Data sheet
MVR20D621K.pdf
Delivery Services
MVR20D621K
Comments
    MVR20D621K Specifications
    SeriesCR
    RoHSRoHS
    Energy220J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 20mm
    Current - Surge6.5 kA
    Maximum AC Volts385 V
    Maximum DC Volts505 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Varistor Voltage (Max)682 V
    Varistor Voltage (Min)558 V
    Varistor Voltage (Typ)620 V
    Capacitance @ Frequency650 pF @ 1 kHz