MVR20D681K
MVR20D681K
Part Number
MVR20D681K
Description
VARISTOR 680V 6500A 20MM DISC TH
Data sheet
MVR20D681K.pdf
Delivery Services
MVR20D681K
Comments
    MVR20D681K Specifications
    SeriesCR
    RoHSRoHS
    Energy230J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 20mm
    Current - Surge6.5 kA
    Maximum AC Volts420 V
    Maximum DC Volts560 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Varistor Voltage (Max)748 V
    Varistor Voltage (Min)612 V
    Varistor Voltage (Typ)680 V
    Capacitance @ Frequency600 pF @ 1 kHz