N700A-160-160-1.5
N700A-160-160-1.5
Part Number
N700A-160-160-1.5
Manufactures
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Description
THERMAL PAD, SHEET 160X160MM, TH
Data sheet
N700A-160-160-1.5.pdf
Category
Thermal - Pads, Sheets
Delivery Services
N700A-160-160-1.5
Comments
    N700A-160-160-1.5 Specifications
    SeriesN700
    RoHSRoHS
    TypeInterface Pad, Sheet
    ColorGray
    ShapeSquare
    UsageThermally Conductive
    Outline160.00mm x 160.00mm
    AdhesiveTacky - Both Sides
    MaterialNon-Silicone
    Thickness0.0591" (1.500mm)
    Part StatusActive
    Backing, Carrier-
    Thermal Resistivity-
    Thermal Conductivity1.5W/m-K