N700B-160-160-5.0
N700B-160-160-5.0
Part Number
N700B-160-160-5.0
Description
THERMAL PAD, SHEET 160X160MM, TH
Data sheet
N700B-160-160-5.0.pdf
Delivery Services
N700B-160-160-5.0
Comments
    N700B-160-160-5.0 Specifications
    UsageThermally Conductive
    Outline160.00mm x 160.00mm
    AdhesiveTacky - Both Sides
    MaterialNon-Silicone
    Thickness0.197" (5.00mm)
    Thermal Resistivity-
    Thermal Conductivity3.0W/m-K