NCP4682DSQ33T1G
NCP4682DSQ33T1G
Part Number
NCP4682DSQ33T1G
Description
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SC82AB
Data sheet
NCP4682DSQ33T1G.pdf
Delivery Services
NCP4682DSQ33T1G
Comments
    NCP4682DSQ33T1G Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR30dB (1kHz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-82A, SOT-343
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)5.25V
    Voltage Dropout (Max)0.32V @ 150mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageSC-82AB
    Current - Quiescent (Iq)1.5 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V