NCP4682HMU33TCG
NCP4682HMU33TCG
Part Number
NCP4682HMU33TCG
Description
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 4UDFN
Data sheet
NCP4682HMU33TCG.pdf
Delivery Services
NCP4682HMU33TCG
Comments
    NCP4682HMU33TCG Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®,Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR30dB (1kHz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case4-UDFN Exposed Pad
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)5.25V
    Voltage Dropout (Max)0.32V @ 150mA
    Current - Supply (Max)-
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package4-UDFN (1.0x1.0)
    Current - Quiescent (Iq)1.5 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V