NCP512SQ28T1G
NCP512SQ28T1G
Part Number
NCP512SQ28T1G
Manufactures
Rochester Electronics, LLC
Description
IC REG LDO LQC 80MA 2.8V SC70-5
Data sheet
NCP512SQ28T1G.pdf
Delivery Services
NCP512SQ28T1G
Comments
    NCP512SQ28T1G Specifications
    PackageBulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output Type-
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
    Control Features-
    Current - Output200mA
    Protection Features-
    Number of Regulators1
    Output Configuration-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C