NCP612SQ37T1G
NCP612SQ37T1G
Part Number
NCP612SQ37T1G
Manufactures
Rochester Electronics, LLC
Description
IC REG 100MA 3.7V LOW IQ SC70-5
Data sheet
NCP612SQ37T1G.pdf
Delivery Services
NCP612SQ37T1G
Comments
    NCP612SQ37T1G Specifications
    PackageBulk
    Series
    RoHSRoHS
    PSRR-
    Output Type-
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
    Control Features-
    Current - Output200mA
    Protection Features-
    Number of Regulators1
    Output Configuration-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C