NCV86604DT33RKG
NCV86604DT33RKG
Part Number
NCV86604DT33RKG
Description
IC REG LINEAR 3.3V 150MA DPAK-5
Data sheet
NCV86604DT33RKG.pdf
Delivery Services
NCV86604DT33RKG
Comments
    NCV86604DT33RKG Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesAutomotive, AEC-Q100
    RoHSRoHS
    PSRR60dB (100Hz)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD
    Control FeaturesReset
    Current - Output150mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 150°C
    Voltage - Input (Max)40V
    Voltage Dropout (Max)-
    Current - Supply (Max)40 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackageDPAK-5
    Current - Quiescent (Iq)30 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V