NX3L2267GU-Q100X
NX3L2267GU-Q100X
Part Number
NX3L2267GU-Q100X
Manufactures
NXP USA Inc.
Description
IC SWITCH ANLG SPDT 10XQFN
Data sheet
NX3L2267GU-Q100X.pdf
Category
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Delivery Services
NX3L2267GU-Q100X
Comments
    NX3L2267GU-Q100X Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesAutomotive, AEC-Q100
    RoHSRoHS
    Crosstalk-90dB @ 100kHz
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth60MHz
    Package / Case10-XFQFN
    Switch CircuitSPDT
    Charge Injection37pC
    Number of Circuits2
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
    Supplier Device Package10-XQFN (1.4x1.8)
    On-State Resistance (Max)750mOhm
    Voltage - Supply, Dual (V±)-
    Switch Time (Ton, Toff) (Max)40ns, 20ns
    Voltage - Supply, Single (V+)1.4V ~ 4.3V
    Current - Leakage (IS(off)) (Max)10nA
    Multiplexer/Demultiplexer Circuit2:1
    Channel Capacitance (CS(off), CD(off))35pF
    Channel-to-Channel Matching (ΔRon)90mOhm