OH100-50503CF-020.0M
OH100-50503CF-020.0M
Part Number
OH100-50503CF-020.0M
Manufactures
Connor Winfield
Description
XTAL OSC OCXO 20.0000MHZ CMOS TH
Data sheet
OH100-50503CF-020.0M.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
OH100-50503CF-020.0M
Comments
    OH100-50503CF-020.0M Specifications
    PackageTray
    SeriesOH100
    RoHSRoHS
    TypeOCXO
    OutputCMOS
    Ratings-
    Function-
    Frequency20 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case6-DIP (0.750", 19.05mm), 5 Leads
    Size / Dimension1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±5ppb
    Height - Seated (Max)0.500" (12.70mm)
    Operating Temperature0°C ~ 70°C