OH300-60503CF-024.576M
OH300-60503CF-024.576M
Part Number
OH300-60503CF-024.576M
Manufactures
Connor Winfield
Description
XTAL OSC OCXO 24.5760MHZ CMOS
Data sheet
OH300-60503CF-024.576M.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
OH300-60503CF-024.576M
Comments
    OH300-60503CF-024.576M Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesOH300
    RoHSRoHS
    TypeOCXO
    OutputCMOS
    Ratings-
    Function-
    Frequency24.576 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case7-SMD, No Lead
    Size / Dimension1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±5ppb
    Height - Seated (Max)0.500" (12.70mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C