PHBC13-1R2A0081V
PHBC13-1R2A0081V
Part Number
PHBC13-1R2A0081V
Manufactures
KEMET
Description
CMC 81UH 6A 2LN TH
Data sheet
PHBC13-1R2A0081V.pdf
Category
Common Mode Chokes
Delivery Services
PHBC13-1R2A0081V
Comments
    PHBC13-1R2A0081V Specifications
    SeriesPHBC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Filter Type-
    Part StatusActive
    Height (Max)1.181" (30.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseVertical, No Base, 2 PC Pin
    Approval Agency-
    Number of Lines2
    Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC-
    Current Rating (Max)6A
    Impedance @ Frequency-
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Inductance @ Frequency81 µH @ 100 kHz