PHBC24N-2R0A0219V
PHBC24N-2R0A0219V
Part Number
PHBC24N-2R0A0219V
Manufactures
KEMET
Description
CMC 219UH 15A 2LN TH
Data sheet
PHBC24N-2R0A0219V.pdf
Category
Common Mode Chokes
Delivery Services
PHBC24N-2R0A0219V
Comments
    PHBC24N-2R0A0219V Specifications
    SeriesPHBC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Filter Type-
    Part StatusActive
    Height (Max)1.988" (50.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseVertical, No Base, 2 PC Pin
    Approval Agency-
    Number of Lines2
    Size / Dimension1.988" Dia (50.50mm)
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC-
    Current Rating (Max)15A
    Impedance @ Frequency-
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Inductance @ Frequency219 µH @ 100 kHz
    DC Resistance (DCR) (Max)19.5mOhm