PI5A100QEX
PI5A100QEX
Part Number
PI5A100QEX
Manufactures
Diodes Incorporated
Description
IC SWITCH QUAD SPDT 16QSOP
Data sheet
PI5A100QEX.pdf
Category
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Delivery Services
PI5A100QEX
Comments
    PI5A100QEX Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series
    RoHSRoHS
    Crosstalk-100dB @ 10MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth230MHz
    Package / Case16-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
    Switch CircuitSPDT
    Charge Injection10pC (Max)
    Number of Circuits4
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Supplier Device Package16-QSOP
    On-State Resistance (Max)10Ohm
    Voltage - Supply, Dual (V±)-
    Switch Time (Ton, Toff) (Max)15ns, 7ns
    Voltage - Supply, Single (V+)2V ~ 6V
    Current - Leakage (IS(off)) (Max)10µA (Typ)
    Multiplexer/Demultiplexer Circuit2:1
    Channel Capacitance (CS(off), CD(off))8pF, 14pF
    Channel-to-Channel Matching (ΔRon)800mOhm