PI6C20400BLEX
PI6C20400BLEX
Part Number
PI6C20400BLEX
Manufactures
Diodes Incorporated
Description
IC CLOCK BUFFER 1:4 28TSSOP
Data sheet
PI6C20400BLEX.pdf
Category
Clock/Timing - Application Specific
Delivery Services
PI6C20400BLEX
Comments
    PI6C20400BLEX Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series
    RoHSRoHS
    PLLYes
    InputHCSL
    OutputHCSL
    Part StatusActive
    Main PurposePCI Express (PCIe)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
    Frequency - Max400MHz
    Voltage - Supply3.135V ~ 3.465V
    Number of Circuits1
    Ratio - Input:Output1:4
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C