PK223-320-320-3.0
PK223-320-320-3.0
Part Number
PK223-320-320-3.0
Manufactures
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Description
THERMAL PAD, SHEET 320X320MM, TH
Data sheet
PK223-320-320-3.0.pdf
Category
Thermal - Pads, Sheets
Delivery Services
PK223-320-320-3.0
Comments
    PK223-320-320-3.0 Specifications
    SeriesPK223
    RoHSRoHS
    TypeGap Filler Pad, Sheet
    ColorWhite
    ShapeSquare
    UsageThermally Conductive
    Outline320.00mm x 320.00mm
    AdhesiveTacky - Both Sides
    Material-
    Thickness0.118" (3.00mm)
    Part StatusActive
    Backing, Carrier-
    Thermal Resistivity-
    Thermal Conductivity2.0W/m-K