PK504-320-320-1.0
PK504-320-320-1.0
Part Number
PK504-320-320-1.0
Manufactures
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Description
THERMAL PAD, SHEET 320X320MM, TH
Data sheet
PK504-320-320-1.0.pdf
Category
Thermal - Pads, Sheets
Delivery Services
PK504-320-320-1.0
Comments
    PK504-320-320-1.0 Specifications
    SeriesPK504
    RoHSRoHS
    TypeGap Filler Pad, Sheet
    ColorGray
    ShapeSquare
    Usage-
    Outline320.00mm x 320.00mm
    AdhesiveTacky - Both Sides
    Material-
    Thickness0.0390" (0.991mm)
    Part StatusActive
    Backing, Carrier-
    Thermal Resistivity-
    Thermal Conductivity5.0W/m-K