PS-30SEN-D4P1-1D
PS-30SEN-D4P1-1D
Part Number
PS-30SEN-D4P1-1D
Description
CONN RCPT 30POS IDC 28AWG GOLD
Delivery Services
PS-30SEN-D4P1-1D
Comments
    PS-30SEN-D4P1-1D Specifications
    Color-
    Pitch0.100" (2.54mm)
    FeaturesFeed Through, Polarizing Key
    Wire TypeDiscrete or Ribbon Cable
    Wire Gauge28 AWG
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    PS-30SEN-D4P1-1D FAQ
    1. How to order PS-30SEN-D4P1-1D on Kimter Electronics?
    3. Are the PS-30SEN-D4P1-1D price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PS-30SEN-D4P1-1D?
    PS-30SEN-D4P1-1D Related Products
    Datasheet Image Part Number Manufactures Stock Description View
    3230-40-0101-00 3230-40-0101-00 3230-40-0101-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 40POS IDC GOLD View
    89134-0001 89134-0001 89134-0001 3M 5000 CONN RCPT 34P IDC 26-28AWG GOLD View
    3230-40-0103-00 3230-40-0103-00 3230-40-0103-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 40POS IDC GOLD View
    M50-3300542 M50-3300542 M50-3300542 Harwin Inc. 5000 CONN RCPT 10POS IDC 30AWG GOLD View
    89150-0101 89150-0101 89150-0101 3M 5000 CONN RCPT 50P IDC 26-28AWG GOLD View
    3230-50-0102-00 3230-50-0102-00 3230-50-0102-00 CNC Tech 5000 CONN SOCKET 50POS IDC GOLD View
    89124-0101 89124-0101 89124-0101 3M 5000 CONN RCPT 24P IDC 26-28AWG GOLD View
    89124-0001 89124-0001 89124-0001 3M 5000 CONN RCPT 24P IDC 26-28AWG GOLD View
    PS-30SEN-D4P1-1D Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.