PT8A3300BPE
PT8A3300BPE
Part Number
PT8A3300BPE
Manufactures
Diodes Incorporated
Description
HEATER CONTROLLER DIP-8
Data sheet
PT8A3300BPE.pdf
Category
PMIC - Power Management - Specialized
Delivery Services
PT8A3300BPE
Comments
    PT8A3300BPE Specifications
    PackageTube
    Series
    RoHSRoHS
    Part StatusObsolete
    ApplicationsHeating Controller
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / Case8-DIP (0.300", 7.62mm)
    Current - Supply-
    Voltage - Supply4V ~ 5.5V
    Operating Temperature-20°C ~ 85°C (TA)