PTCCL07H321DBE
PTCCL07H321DBE
Part Number
PTCCL07H321DBE
Description
PTC RESET FUSE 30V 320MA RADIAL
Data sheet
PTCCL07H321DBE.pdf
Delivery Services
PTCCL07H321DBE
Comments
    PTCCL07H321DBE Specifications
    Part StatusActive
    Lead Spacing0.197" (5.00mm)
    Time to Trip-
    Current - Max3.5 A
    Mounting TypeThrough Hole
    Voltage - Max30V
    Package / CaseRadial, Disc
    Thickness (Max)-
    Size / Dimension0.276" Dia x 0.157" T (7.00mm x 4.00mm)
    Current - Trip (It)480 mA
    Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Resistance - 25°C (Typ)5 Ohms
    Current - Hold (Ih) (Max)320 mA