PTGL07BD220N3B51B0
PTGL07BD220N3B51B0
Part Number
PTGL07BD220N3B51B0
Manufactures
Murata Electronics
Description
PTC RESET FUSE 32V 75MA RADIAL
Data sheet
PTGL07BD220N3B51B0.pdf
Category
PTC Resettable Fuses
Delivery Services
PTGL07BD220N3B51B0
Comments
    PTGL07BD220N3B51B0 Specifications
    SeriesPOSISTOR®, PTGL
    RoHSRoHS
    TypeCeramic
    Ratings-
    Part StatusLast Time Buy
    Lead Spacing0.197" (5.00mm)
    Time to Trip-
    Current - Max1.5 A
    Mounting TypeThrough Hole
    Voltage - Max32V
    Package / CaseRadial, Disc
    Thickness (Max)-
    Size / Dimension0.291" Dia x 0.157" T (7.40mm x 4.00mm)
    Current - Trip (It)160 mA
    Height - Seated (Max)0.528" (13.40mm)
    Operating Temperature-30°C ~ 85°C
    Resistance - 25°C (Typ)22 Ohms
    Current - Hold (Ih) (Max)75 mA