PWRM20263-20W
PWRM20263-20W
Part Number
PWRM20263-20W
Manufactures
Made Systems
Description
20W DC-DC POWER SUPPLY
Data sheet
PWRM20263-20W.pdf
Category
Interface Boards
Delivery Services
PWRM20263-20W
Comments
    PWRM20263-20W Specifications
    PackageBox
    Series
    RoHSRoHS
    USB-
    Ethernet-
    FunctionPower Supply
    Form Factor-
    Part StatusActive
    Cooling Type-
    Power (Watts)20 W
    Video Outputs-
    Watchdog Timer-
    Size / Dimension3.35" x 2.20" (85mm x 56mm)
    Digital I/O Lines-
    RS-232 (422, 485)-
    Expansion Site/Bus-
    Analog Input:Output22
    Operating Temperature0°C ~ 50°C