Q 26,0-JXS21-10-10/15-T1-FU-WA-LF
Part Number
Manufactures
Jauch Quartz
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 10PF SMD
Data sheet
Q 26,0-JXS21-10-10/15-T1-FU-WA-LF.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
Comments
    Q 26,0-JXS21-10-10/15-T1-FU-WA-LF Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesJXS21-WA
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency26 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance10pF
    Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Frequency Stability±15ppm
    Frequency Tolerance±10ppm
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohms