Q 27,120-JXS22-10-10/10-FU-WA-LF
Part Number
Manufactures
Jauch Quartz
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
Data sheet
Q 27,120-JXS22-10-10/10-FU-WA-LF.pdf
Category
Crystals
Delivery Services
Comments
    Q 27,120-JXS22-10-10/10-FU-WA-LF Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesJXS22-WA
    RoHSRoHS
    TypeMHz Crystal
    Ratings-
    Frequency27.12 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Operating ModeFundamental
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance10pF
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Frequency Stability±10ppm
    Frequency Tolerance±10ppm
    Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms