Q 40,0-JXS21-12-10/15-T1-FU-WA-LF
Part Number
Description
CRYSTAL 40.0000MHZ 12PF SMD
Data sheet
Q 40,0-JXS21-12-10/15-T1-FU-WA-LF.pdf
Delivery Services
Comments
    Q 40,0-JXS21-12-10/15-T1-FU-WA-LF Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesJXS21-WA
    Ratings-
    Frequency40 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Load Capacitance12pF
    Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Frequency Stability±15ppm
    Frequency Tolerance±10ppm
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms