RB6522-25-0M6
RB6522-25-0M6
Part Number
RB6522-25-0M6
Manufactures
Schaffner EMC Inc.
Description
CMC 640UH 25A 2LN TH
Data sheet
RB6522-25-0M6.pdf
Category
Common Mode Chokes
Delivery Services
RB6522-25-0M6
Comments
    RB6522-25-0M6 Specifications
    SeriesRB
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Filter TypePower Line
    Part StatusActive
    Height (Max)2.047" (52.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseVertical, 4 PC Pin
    Approval Agency-
    Number of Lines2
    Size / Dimension1.846" L x 1.772" W (46.90mm x 45.00mm)
    Voltage Rating - AC600V
    Voltage Rating - DC1000V (1kV)
    Current Rating (Max)25A
    Impedance @ Frequency-
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Inductance @ Frequency640 µH @ 400 Hz
    DC Resistance (DCR) (Max)2.6mOhm (Typ)