RDEC71E226K3M1H03A
RDEC71E226K3M1H03A
Part Number
RDEC71E226K3M1H03A
Manufactures
Murata Electronics North America
Description
CAP CER 22UF 25V X7S RADIAL
Data sheet
RDEC71E226K3M1H03A.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
RDEC71E226K3M1H03A
Comments
    RDEC71E226K3M1H03A Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 22µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient X7S
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Failure Rate -
    Mounting Type Through Hole
    Package / Case Radial
    Size / Dimension 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.197" (5.00mm)