RDEC71E476MWM1H03A
RDEC71E476MWM1H03A
Part Number
RDEC71E476MWM1H03A
Description
CAP CER 47UF 25V X7S RADIAL
Data sheet
RDEC71E476MWM1H03A.pdf
Delivery Services
RDEC71E476MWM1H03A
Comments
    RDEC71E476MWM1H03A Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 47µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient X7S
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case Radial
    Size / Dimension 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.197" (5.00mm)