RN73H2BTTD3920C25
RN73H2BTTD3920C25
Part Number
RN73H2BTTD3920C25
Manufactures
KOA Speer Electronics, Inc.
Description
RES 392 OHM 0.25% 1/4W 1206
Data sheet
RN73H2BTTD3920C25.pdf
Category
Chip Resistor
Delivery Services
RN73H2BTTD3920C25
Comments
    RN73H2BTTD3920C25 Specifications
    SeriesRN73H
    Part StatusActive
    Resistance392 Ohms
    Tolerance±0.25%
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    CompositionMetal Film
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient±25ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    RatingsAEC-Q200
    Supplier Device Package1206
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)