RP120-40-22-C.pdf
| Series | RP120 |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Current | 40 A |
| Inductance | - |
| Filter Type | Single Phase |
| Part Status | Active |
| Applications | General Purpose |
| Configuration | Single Stage |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Approval Agency | CE, cURus, SEMKO |
| Termination Style | Terminal Block |
| Voltage - Rated AC | 250V |
| Voltage - Rated DC | - |
| Frequency - Operating | 50/60Hz |
| Operating Temperature | -25°C ~ 100°C |