RP327-16-1000-S
RP327-16-1000-S
Part Number
RP327-16-1000-S
Manufactures
Astrodyne TDI
Description
BOOKSHELF 3PH DELTA DUAL STAGE P
Data sheet
RP327-16-1000-S.pdf
Category
Power Line Filter Modules
Delivery Services
RP327-16-1000-S
Comments
    RP327-16-1000-S Specifications
    SeriesRP327
    RoHSRoHS
    Current16 A
    Inductance-
    Filter TypeThree Phase (Delta)
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    ConfigurationTwo Stage
    Mounting TypeChassis Mount
    Approval AgencyCE, CSA, cURus, SEMKO
    Termination StyleThreaded Post (M5)
    Voltage - Rated AC480V
    Voltage - Rated DC-
    Frequency - Operating50/60Hz
    Operating Temperature-25°C ~ 100°C
    Voltage - Rated AC (Phase to Phase)-
    Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)3.5 kV