RSSD20117AR330MB15
RSSD20117AR330MB15
Part Number
RSSD20117AR330MB15
Description
ADJ PWR RES 330M OHM 100W CHAS
Data sheet
RSSD20117AR330MB15.pdf
Delivery Services
RSSD20117AR330MB15
Comments
    RSSD20117AR330MB15 Specifications
    SeriesRSSD
    RoHSRoHS
    Length4.606" (117.00mm)
    Diameter0.866" OD, 0.496" ID (22.00mm x 12.60mm)
    Tolerance±20%
    Resistance330 mOhms
    Mounting TypeChassis Mount
    Power (Watts)100 W