RSSD25138A3R90KB00
RSSD25138A3R90KB00
Part Number
RSSD25138A3R90KB00
Description
ADJ PWR RES 3.9 OHM 140W CHAS MT
Data sheet
RSSD25138A3R90KB00.pdf
Delivery Services
RSSD25138A3R90KB00
Comments
    RSSD25138A3R90KB00 Specifications
    SeriesRSSD
    RoHSRoHS
    Length5.433" (138.00mm)
    Diameter1.063" OD, 0.646" ID (27.00mm x 16.40mm)
    Tolerance±10%
    Resistance3.9 Ohms
    Mounting TypeChassis Mount
    Power (Watts)140 W