RSSD25138A47R0JB00
RSSD25138A47R0JB00
Part Number
RSSD25138A47R0JB00
Description
ADJ PWR RES 47 OHM 140W CHAS MT
Data sheet
RSSD25138A47R0JB00.pdf
Delivery Services
RSSD25138A47R0JB00
Comments
    RSSD25138A47R0JB00 Specifications
    SeriesRSSD
    RoHSRoHS
    Length5.433" (138.00mm)
    Diameter1.063" OD, 0.646" ID (27.00mm x 16.40mm)
    Tolerance±5%
    Resistance47 Ohms
    Mounting TypeChassis Mount
    Power (Watts)140 W