RSSD40370A1R20KB00
RSSD40370A1R20KB00
Part Number
RSSD40370A1R20KB00
Description
ADJ PWR RES 1.2 OHM 450W CHAS MT
Data sheet
RSSD40370A1R20KB00.pdf
Delivery Services
RSSD40370A1R20KB00
Comments
    RSSD40370A1R20KB00 Specifications
    SeriesRSSD
    RoHSRoHS
    Length14.567" (370.00mm)
    Diameter1.693" OD, 0.878" ID (43.00mm x 22.30mm)
    Tolerance±10%
    Resistance1.2 Ohms
    Mounting TypeChassis Mount
    Power (Watts)450 W