RSSD50373A1000JB01
RSSD50373A1000JB01
Part Number
RSSD50373A1000JB01
Description
ADJ PWR RES 100 OHM 600W CHAS MT
Data sheet
RSSD50373A1000JB01.pdf
Delivery Services
RSSD50373A1000JB01
Comments
    RSSD50373A1000JB01 Specifications
    SeriesRSSD
    RoHSRoHS
    Length14.685" (373.00mm)
    Diameter2.087" OD, 1.067" ID (53.00mm x 27.10mm)
    Tolerance±5%
    Resistance100 Ohms
    Mounting TypeChassis Mount
    Power (Watts)600 W