S-1112B26PI-L6LTFG
S-1112B26PI-L6LTFG
Part Number
S-1112B26PI-L6LTFG
Description
IC REG LINEAR 2.6V 150MA SNT6A
Data sheet
S-1112B26PI-L6LTFG.pdf
Delivery Services
S-1112B26PI-L6LTFG
Comments
    S-1112B26PI-L6LTFG Specifications
    RoHSRoHS
    PSRR80dB (1kHz)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)6.5V
    Voltage Dropout (Max)0.29V @ 100mA
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)2.6V