S-1112B32PI-L6RTFG
S-1112B32PI-L6RTFG
Part Number
S-1112B32PI-L6RTFG
Description
IC REG LINEAR 3.2V 150MA SNT6A
Data sheet
S-1112B32PI-L6RTFG.pdf
Delivery Services
S-1112B32PI-L6RTFG
Comments
    S-1112B32PI-L6RTFG Specifications
    RoHSRoHS
    PSRR80dB (1kHz)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output150mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)6.5V
    Voltage Dropout (Max)0.26V @ 100mA
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3.2V