S-1131B15PD-N4ATFG
S-1131B15PD-N4ATFG
Part Number
S-1131B15PD-N4ATFG
Manufactures
ABLIC Inc.
Description
IC REG LINEAR 1.5V 300MA 6HSON
Data sheet
S-1131B15PD-N4ATFG.pdf
Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Delivery Services
S-1131B15PD-N4ATFG
Comments
    S-1131B15PD-N4ATFG Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesS-1131
    RoHSRoHS
    PSRR70dB (1kHz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
    Control FeaturesEnable
    Current - Output300mA
    Protection FeaturesOver Current
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)6.5V
    Voltage Dropout (Max)1.05V @ 100mA
    Current - Supply (Max)65 µA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device Package6-HSON (A) (2.9x2.8)
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.5V