S-1131B17PD-N4CTFG
S-1131B17PD-N4CTFG
Part Number
S-1131B17PD-N4CTFG
Description
IC REG LINEAR 1.7V 300MA 6HSON
Data sheet
S-1131B17PD-N4CTFG.pdf
Delivery Services
S-1131B17PD-N4CTFG
Comments
    S-1131B17PD-N4CTFG Specifications
    RoHSRoHS
    PSRR70dB (1kHz)
    Control FeaturesEnable
    Current - Output300mA
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Voltage - Input (Max)6.5V
    Voltage Dropout (Max)0.85V @ 100mA
    Current - Quiescent (Iq)1 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)1.7V